skip to Main Content
(+420) 234 244 324 adela.kalna@famu.cz
Konfrontace S Václavem Marhoulem A Vladimírem Smutným

Konfrontace s Václavem Marhoulem a Vladimírem Smutným

Další z řady seminářů katedry kamery „Konfrontace s Václavem Marhoulem a Vladimírem Smutným“ se uskuteční 10.3. od 19 hodin v projekci na FAMU (1. patro). Seminář bude překládán do angličtiny a bude obsahovat ukázky z filmu Nabarvené ptáče.
Budeme se na Vás těšit!

1. ročník katedry kamery

 

O hostech:

Václav Marhoul
Václav Marhoul je český scenárista, režisér, herec, producent, podnikatel, kulturní organizátor a manažer. Jakožto manažer působil coby generální ředitel Filmového studia Barrandov, dále jako manažer uměleckého sdružení Tvrdohlaví, kde také provozoval stejnojmennou prodejní galerii. Vystudoval pražskou FAMU obor produkce. V září vstoupil do kin jeho zatím nejúspěšnější film Nabarvené ptáče, který americká filmová akademie vybrala do užší nominace na Oscara v kategorii mezinárodní hraný film.
 
Vladimír Smutný
Vladimír Smutný je český kameraman, profesor katedry kamery FAMU a držitel sedmi Českých lvů za kameru. Byl za kamerou i u oscarem oceněného filmu Kolja (režie Jan Svěrák). Nyní sklízí ocěnění za kameru u filmu Nabarvené ptáče (režie Václav Marhoul), který byl točen na 35mm černobílý materiál.
 
https://www.facebook.com/events/491864541504491/
 
 
Back To Top